A következő címkéjű bejegyzések mutatása: lelkigyakorlat. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: lelkigyakorlat. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. március 25., péntek

Lelkigyakorlat elsősökkel II.

Kitavaszodott, elérkezett a nagyböjti időszak, így a következő lelkigyakorlat is.
Imával indítottuk a napot, Isten Igéje köré gyűltünk és egyesével hálát adtunk, minden elhangzott ima után meggyújtottunk egy mécsest. A számomra legmegragadóbb a következő volt:
Hálát adok Istenem, hogy anyukámnak meggyógyult a herpesze és újra lehet neki puszit adni. Amen
Ezután újra Gyermek Bibliákat lapozgattunk, felelevenítettük a múltkor elhangzottakat, valamint újabb üdvtörténeti szereplőkkel ismerkedtünk meg.
Majd meghirdettük Jézust, mint életünk királyát, a Királyok Királyát.
Mert úgy szerette Isten a világot,
hogy egyszülött Fiát adta érte, hogy mindaz, aki őbenne hisz,
el ne vesszen, hanem örök élete legyen!
Jn 3,16
Eljátszottuk a teremtést, megszemléltük az édenkertet, ahol Ádám és Éva még együtt volt Istennel, majd átvizsgáltuk a bűnbeesést. Az okos kis buksik nagyon tudják, hogy mi az az áteredendő bűn, de azt már nem, hogy pontosan mit is okoz a bűn. De most már a megoldást is tudják ;)
Körbefalaztuk az édent, ahova már nem tudunk visszamenni, de Isten B tervével is megismerkedhettünk!Majd kiraktunk jócselekedet korongokat, vigyáztam a tesómra, kivittem a szemetet, meglocsoltam a virágokat etc. Mindenkinek voltak piros szívecskéi, és azon korong mellé helyezték, amit meg szoktak csinálni.Leültünk és elkezdtünk arról beszélgetni, hogy mi is a feladata a gyermeknek. Egyetértettünk abba, hogy megkérdezzük Isten Igéjét:
Gyermekek, engedelmeskedjetek szüleiteknek az Úrban,
mert így van rendjén.

Ez az első, ígérettel egybekötött parancs:
"Tiszteld apádat és anyádat,
hogy boldog és hosszú életű légy a földön."
Ef 6, 1-3
További beszélgetések alatt levontuk a konklúziót, hogy nem az a jó, amikor csupa jó dolgokat teszek, főleg nem azért, hogy emiatt jónak lássanak, hanem az, ha engedelmes vagyok a szüleimnek, akikre Isten rábízott. És majd felnőttként, amikor már nincs az élet minden terén függés a szülőktől, Istennek engedelmeskedni!
Mint a nyilak a hős kezében,
olyanok az ifjúkorban nyert fiak.
Zsolt 127,4
És ezen gyermekek is szeretnének ilyen nyilak lenni, amelynek erős a fája, amely pontos, süvít a levegőben, megbízható: engedelmes nyilak!
Kiszíneztük a felirattal ellátott nyilakat.
Befejezésnek repülőgépet hajtogattunk, amely különlegessége az volt, hogy húzott maga után egy kis reklámszalagot: Jn 3,16
A gyermekek most írtak először j betűt, tehát ez a nap is olvasás, írás gyakorlással volt egybekötve és mindenki lelkesen bogarászta a betűket, figyelt az új leírására!

Az én tapasztalataim{nak egy része}:
csodálatos, hogy bármilyen színezni, hajtogatni való van, ők kitöltik a rendelkezésükre álló teret, bátran használják a színeket és akkor is kidíszítik a munkájukat, amikor az csak lehetőség, nem feladat (pl repcsik).
a két tanító tapasztalata, elhivatottsága, szeretete: így második alkalommal már jobban volt időm megfigyelni őket is, én vezettem a napot, ők pedig folyamatosan a kezem alá dolgoztak és nem is akárhogy. Fantasztikusak módszertanilag, amikor én kitaláltam valamit, pontosan tudták, hogy hogyan kell azt a legjobban megvalósítani: hova tegyük a kártyákat, járjuk körbe, úgy rakjuk le a szíveket, ha valakinek maradt a kezében, miért, pl: nincs olyan kártya, amit ő csinál otthon!
Isten megáldott ezt a napot is!

2011. március 24., csütörtök

Lelkigyakorlat elsősökkel I.

Ezzel a beszámolóval kicsit elmaradtam, de legalább két lelki nap eseményét oszthatom meg veletek gyors egymásutánban.
Az első alkalom még az előző félévben volt.

A reggeli közös imádság után Gyermek Bibliákat lapozgattunk és gyerekeket keresgéltünk. Ahol érdekes képre bukkantunk, elmeséltük a történetet, és felfedeztük, hogy Isten Igéjének minden szereplőjétől tudunk valamit tanulni.
Kísérleteztünk is:Megnéztük, hogy hogyan is dől össze a homokra épített ház! És milyen szépen állva marad az, amely sziklára épült.
Látogatónk is volt: egy lovag, aki elmesélte, hogy ő korábban rettenetesen félős volt. Mindentől félt, ami azért elég kellemetlen egy lovagnál!Megkérdezte, hogy mi mit csinálnánk, ha félnénk a sötétben, a zajoktól, egyedül. Jöttek is az ötletek szép számmal.
És ekkor elmondta, hogy ő is ezekkel próbálkozott, de Isten ennél sokkal jobb megoldást adott a számára. Megmutatta a kardján a feliratot. És a kis elsősök, akik még nem is ismernek minden betűt, lelkesen olvasni, bogarászni kezdték. De nem csak a kardja volt különleges, hanem a sisakja is, mert abban is volt felirat:

Vegyétek fel az Üdvösség sisakját,
a Lélek kardját,
vagyis az Isten Igéjét!
Ef 6,17


Felvettük!